Skip to content

562 Old York Rd(Block 93 Lot 20)Flemington, NJ 08822

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block93
Lot20
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityReadington Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$124,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$124,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,250+0.8%
2024$3,223+6.2%
2023$3,034-16.9%
2022$3,649+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0