Skip to content

4 Brookside PlFlemington, NJ 08822

Built 1953

Last Sale Date
Feb 2, 2006

Property Information

Block93
Lot41
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityReadington Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningVR
Sq Footage---
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,800
30%
Improvement Value:$196,300
70%
Total Assessment$282,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,144+0.9%
2024$7,082+6.4%
2023$6,653-3.9%
2022$6,921+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1953