Skip to content

11 Forest Hill DrFlemington, NJ 08822

Built 1960

Last Sale Date
May 12, 2004

Property Information

Block93
Lot48
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityReadington Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningVR
Sq Footage---
Acreage0.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,500
38%
Improvement Value:$162,300
62%
Total Assessment$259,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,809+0.8%
2024$6,752+6.2%
2023$6,357-10.5%
2022$7,104+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960