Skip to content

414 Main StThree Bridges, NJ 08887

Vacant Land

Last Sale Price
$4,000
Last Sale Date
May 24, 2000

Property Information

Block93
Lot87
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityReadington Twp
Tax Map Page2601

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningVR
Sq Footage---
Acreage0.91

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$20,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$537+0.8%
2024$533+6.2%
2023$502+149.9%
2022$201+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$4,000

To:

DeedBook 1245, Page 416