Skip to content

Crescent Ave

Trenton, NJ 08638

Last Sale Date
Nov 20, 2018

Property Information

Block161
Lot229
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$12,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$446+2.7%
2021$435-0.7%
2019$438+1.4%
2018$432+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0