Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Walters Ave
Trenton, NJ 08628
Vacant Land
Last Sale Price
$50
Last Sale Date
Aug 22, 2011
Property Information
Block194
Lot30
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page20
Building Details
Building Class10
DescriptionCOMMON AREA
Dwellings1
ZoningIP-3
Sq Footage---
Acreage1.25
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 1996 | $374 | +6.9% |
| 1995 | $350 | -95.4% |
| 1994 | $7,601 | +0.0% |
| 1993 | $7,601 | +0.0% |
Property History
No events match the selected filters.