Skip to content

404 Green LnTrenton, NJ 08638

Built 1970

Last Sale Date
Mar 25, 2024

Property Information

Block214
Lot60
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,500
33%
Improvement Value:$128,100
67%
Total Assessment$192,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,325+6.6%
2024$6,870+5.6%
2023$6,508+1.5%
2022$6,412+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970