Skip to content

1876 Pennington RdTrenton, NJ 08618

Last Sale Date
Mar 25, 2024

Property Information

Block215
Lot95
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$67,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$2,343+8.1%
2007$2,167+4.2%
2006$2,079+1.3%
2005$2,052+5.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0