Skip to content

41 Oriole DrTrenton, NJ 08628

Built 1954

Last Sale Price
$106,000
Last Sale Date
Aug 10, 1998

Property Information

Block456
Lot8
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page73

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,200
24%
Improvement Value:$123,700
76%
Total Assessment$162,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,407+6.4%
2024$6,022+5.4%
2023$5,716+1.4%
2022$5,635+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$106,000
DeedBook 3423, Page 275

Property Built

Built

Year Built: 1954