Skip to content

57 Federal City Rd

Trenton, NJ 08638

Last Sale Date
Apr 5, 2024

Property Information

Block519
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.79

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$33,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,333+6.4%
2024$1,253+5.4%
2023$1,190+1.4%
2022$1,173+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0