Skip to content

22 Forest LnTrenton, NJ 08628

Built 1967

Last Sale Price
$114,000
Last Sale Date
Apr 23, 1981

Property Information

Block528
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page100

Building Details

Building Class18
Description2SF 2AG
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,274
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,500
30%
Improvement Value:$229,900
70%
Total Assessment$329,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,705+6.5%
2024$11,928+5.5%
2023$11,309+1.5%
2022$11,144+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$114,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1967