Skip to content

321 Green Ln

Trenton, NJ 08638

Built 1960

Last Sale Date
Apr 5, 2024

Property Information

Block537
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class17
Description1SF 1AG
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,144
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,600
32%
Improvement Value:$138,600
68%
Total Assessment$203,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,742+6.6%
2024$7,262+5.6%
2023$6,880+1.5%
2022$6,779+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960