Skip to content

26 Rockleigh Dr

Trenton, NJ 08628

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 29, 2016

Property Information

Block541
Lot29
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class10
DescriptionBARN
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage1.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,400
73%
Improvement Value:$16,400
27%
Total Assessment$59,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,352+6.4%
2024$2,211+5.4%
2023$2,098+1.4%
2022$2,068+2.7%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 5775, Page 234

Property Sale

Sale
$1,000
DeedBook 5013, Page 293

Property Sale

Sale
$6,000
DeedBook NaN, Page NaN