Skip to content

10 Westwood DrTrenton, NJ 08628

Built 1968

Last Sale Price
$162,000
Last Sale Date
Dec 5, 1995

Property Information

Block550
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class17
Description2SF 2AG
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,612
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,200
28%
Improvement Value:$211,600
72%
Total Assessment$295,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,634+6.4%
2024$10,936+5.4%
2023$10,380+1.4%
2022$10,232+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$162,000
DeedBook 3014, Page 81

Property Built

Built

Year Built: 1968