Skip to content

25 Windybush WayTitusville, NJ 08560

Built 1976

Last Sale Price
$94,500
Last Sale Date
Nov 1, 1984

Property Information

Block576
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page103

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,816
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,000
35%
Improvement Value:$174,700
65%
Total Assessment$267,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,529+6.4%
2024$9,897+5.4%
2023$9,394+1.4%
2022$9,260+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$94,500
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1976