Skip to content

9 Randi WayTitusville, NJ 08560

Built 1976

Last Sale Date
Apr 9, 2024

Property Information

Block575
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page102

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,816
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,200
34%
Improvement Value:$171,000
66%
Total Assessment$258,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,155+6.4%
2024$9,546+5.4%
2023$9,060+1.4%
2022$8,931+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976