Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2310 Spruce St Ext
Trenton, NJ 08638
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 27, 2016
Property Information
Block98
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page9
Building Details
Building Class10
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,642
Acreage0.53
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$71,600
7%
Improvement Value:$898,400
93%
Total Assessment$970,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2002 | $104 | -52.4% |
| 2001 | $219 | +0.0% |
| 2000 | $219 | -11.1% |
| 1999 | $246 | +12.5% |
Property History
No events match the selected filters.