Skip to content

350 Lehigh AveTrenton, NJ 08619

Built 1994

Last Sale Price
$169,900
Last Sale Date
Aug 8, 1994

Property Information

Block1535
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G-2252SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,252
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,400
19%
Improvement Value:$233,500
81%
Total Assessment$288,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,181+6.7%
2024$9,542+1.2%
2023$9,427-6.3%
2022$10,062+2.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$169,900
DeedBook 2848, Page 53

Property Built

Built

Year Built: 1994