Skip to content

3386 Mer-Quaker Br RdTrenton, NJ 08619

Built 1964
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 3, 1987

Property Information

Block1550
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class---
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,600
41%
Improvement Value:$153,400
59%
Total Assessment$260,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,162+6.7%
2024$8,588+1.2%
2023$8,484+1.9%
2022$8,328+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964