Skip to content

3272 Mer-Quaker Br RdTrenton, NJ 08619

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 1, 2003

Property Information

Block1550
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,656
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,500
29%
Improvement Value:$148,300
71%
Total Assessment$209,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,143+6.9%
2024$6,680+1.3%
2023$6,596+1.9%
2022$6,470+2.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$125,000
DeedBook 4368, Page 119

Property Built

Built

Year Built: 1958