Skip to content

3366 Mer-Quaker Br RdTrenton, NJ 08619

Built 2004

Last Sale Price
$47,000
Last Sale Date
Dec 17, 2002

Property Information

Block1550
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,792
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,500
27%
Improvement Value:$166,400
73%
Total Assessment$227,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,031+6.7%
2024$7,528+1.2%
2023$7,436+1.9%
2022$7,300+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

SaleMulti
$47,000
DeedBook 4450, Page 63