Skip to content

5 Miry CircleTrenton, NJ 08619

Built 1971

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Oct 30, 2009

Property Information

Block1560
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,715
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,600
34%
Improvement Value:$189,800
66%
Total Assessment$289,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,198+6.7%
2024$9,559+1.2%
2023$9,443+1.9%
2022$9,269+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$350,000
DeedBook 6033, Page 378

Property Sale

SaleMulti
$179,000
DeedBook 3270, Page 183

Property Built

Built

Year Built: 1971