Skip to content

10 Wesleyan DrTrenton, NJ 08690

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 21, 2000

Property Information

Block1629
Lot94
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,646
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,100
34%
Improvement Value:$175,900
66%
Total Assessment$265,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,339+6.7%
2024$8,753+1.2%
2023$8,647+6.5%
2022$8,117+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975