Skip to content

15 Andrea LaTrenton, NJ 08619

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 4, 2013

Property Information

Block1665
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage798
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,200
45%
Improvement Value:$100,400
55%
Total Assessment$182,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,435+6.7%
2024$6,031+1.2%
2023$5,958+1.9%
2022$5,849+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958