Skip to content

41 Regina AveTrenton, NJ 08619

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 29, 2003

Property Information

Block1666
Lot74
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page68

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,284
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,700
43%
Improvement Value:$108,300
57%
Total Assessment$190,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,696+6.7%
2024$6,276+1.2%
2023$6,200+1.9%
2022$6,086+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$165,000
DeedBook 4204, Page 22

Property Built

Built

Year Built: 1920