Skip to content

2660 Nottingham WayTrenton, NJ 08619

Built 1925
Commercial

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jul 1, 1988

Property Information

Block1666
Lot77
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page68

Building Details

Building Class---
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$156,200
67%
Improvement Value:$76,900
33%
Total Assessment$233,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,214+6.7%
2024$7,699+1.2%
2023$7,606+1.9%
2022$7,466+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$250,000
DeedBook 2450, Page 131

Property Built

Built

Year Built: 1925