Skip to content

2360 Nottingham WayTrenton, NJ 08619

Built 1950

Last Sale Date
Sep 29, 2020

Property Information

Block1678
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page65

Building Details

Building Class10
Description1S B
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage18,639
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,300
13%
Improvement Value:$1,470,800
87%
Total Assessment$1,689,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$59,524+6.7%
2024$55,791+1.2%
2023$55,115+1.9%
2022$54,102+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950