Skip to content

3 Beverly PlTrenton, NJ 08619

Built 1975

Last Sale Date
Jul 15, 1997

Property Information

Block1711
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,800
28%
Improvement Value:$246,500
72%
Total Assessment$343,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,098+6.7%
2024$11,339+1.2%
2023$11,202+6.5%
2022$10,515+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975