Skip to content

203 Hollywood DrTrenton, NJ 08609

Built 1925

Last Sale Price
$152,000
Last Sale Date
Oct 23, 2023

Property Information

Block1752
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page101

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,426
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,300
23%
Improvement Value:$112,500
77%
Total Assessment$145,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,138+6.7%
2024$4,816+1.2%
2023$4,757-6.3%
2022$5,078+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$152,000
Sq Ft1,426DeedBook 6538, Page 1723Recorded10/25/2023

Property Sale

SaleMulti
$215,000
DeedBook 5430, Page 185

Property Sale

SaleMulti
$120,000
DeedBook 5075, Page 158

Property Sale

SaleMulti
$110,000
DeedBook 3157, Page 338

Property Built

Built

Year Built: 1925