Skip to content

Cornell Ave(Block 1765 Lot 11)Trenton, NJ 08619

Vacant Land

Last Sale Price
$92,000
Last Sale Date
Oct 30, 1997

Property Information

Block1765
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page85

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$12,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$433+6.6%
2024$406+1.2%
2023$401-6.3%
2022$428+2.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$92,000
DeedBook 3284, Page 44