Skip to content

510 Donald DrTrenton, NJ 08619

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2019

Property Information

Block1771
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page110

Building Details

Building Class17
Description1.5S F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,986
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,000
22%
Improvement Value:$186,800
78%
Total Assessment$240,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,486+6.7%
2024$7,954+1.2%
2023$7,857-6.3%
2022$8,387+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955