Skip to content

4 Merham CtTrenton, NJ 08619

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 26, 2012

Property Information

Block1696
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page69

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,994
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,900
30%
Improvement Value:$191,200
70%
Total Assessment$273,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,374+6.9%
2024$8,770+1.3%
2023$8,661+1.9%
2022$8,497+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951