Skip to content

2675 Nottingham WayTrenton, NJ 08619

Built 1920
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 25, 2012

Property Information

Block1789
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page90

Building Details

Building Class---
Description2SM G3
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,635
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,000
49%
Improvement Value:$125,300
51%
Total Assessment$245,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,644+6.7%
2024$8,102+1.2%
2023$8,004+1.9%
2022$7,857+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920