Skip to content

2657 Nottingham WayTrenton, NJ 08619

Built 1920
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 13, 2019

Property Information

Block1789
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page90

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,075
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,000
57%
Improvement Value:$91,200
43%
Total Assessment$211,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,443+6.7%
2024$6,976+1.2%
2023$6,891+1.9%
2022$6,765+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920