Skip to content

2312 Wh-Mer Rd- Unit 200a

Trenton, NJ 08619

Built 1978
Commercial

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
May 26, 2016

Property Information

Block1804
Lot81
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page120

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICE CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,200
60%
Improvement Value:$20,200
40%
Total Assessment$50,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,776-20.7%
2024$2,239-25.6%
2023$3,008+1.9%
2022$2,953+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$275,000

From:

To:

DeedBook 6250, Page 1837Recorded5/31/2016

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$266,000
DeedBook 4428, Page 65

Property Built

Built

Year Built: 1978