Skip to content

350 Mcadoo AveTrenton, NJ 08619

Built 1952

Last Sale Price
$63,000
Last Sale Date
Apr 3, 1984

Property Information

Block1811
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page74

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,000
34%
Improvement Value:$141,000
66%
Total Assessment$213,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,506+6.7%
2024$7,035+1.2%
2023$6,950+6.5%
2022$6,524+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$63,000
DeedBook 2248, Page 469

Property Built

Built

Year Built: 1952