Skip to content

102 Nancy DrTrenton, NJ 08619

Built 1951

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Jul 27, 1987

Property Information

Block1814
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,900
42%
Improvement Value:$119,600
58%
Total Assessment$205,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,242+6.7%
2024$6,788+1.2%
2023$6,705+6.5%
2022$6,294+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$125,000
DeedBook 2405, Page 516

Property Built

Built

Year Built: 1951