Skip to content

3 Agress CtTrenton, NJ 08619

Built 1965

Last Sale Date
Oct 7, 2002

Property Information

Block1814
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,800
34%
Improvement Value:$163,300
66%
Total Assessment$247,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,458+6.9%
2024$7,912+1.3%
2023$7,813+6.8%
2022$7,319+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965