Skip to content

3224 Nottingham WayTrenton, NJ 08619

Built 1951

Last Sale Price
$114,900
Last Sale Date
Jul 13, 1990

Property Information

Block1815
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,100
37%
Improvement Value:$109,300
63%
Total Assessment$172,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,075+6.7%
2024$5,694+1.2%
2023$5,625+6.5%
2022$5,281+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$114,900
DeedBook 2535, Page 103

Property Built

Built

Year Built: 1951