Skip to content

77 Nancy DrTrenton, NJ 08619

Built 1951

Last Sale Date
Dec 7, 2009

Property Information

Block1815
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,061
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,000
44%
Improvement Value:$105,900
56%
Total Assessment$187,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,372+7.0%
2024$5,956+1.3%
2023$5,881+6.8%
2022$5,505+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1951