Skip to content

5 Gregory DrTrenton, NJ 08690

Built 1951

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Oct 26, 2021

Property Information

Block1828
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page93

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage979
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,300
44%
Improvement Value:$88,400
56%
Total Assessment$157,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,557+6.7%
2024$5,209+1.2%
2023$5,146+6.5%
2022$4,830+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$260,000
Sq Ft979DeedBook 6463, Page 1015Recorded11/10/2021

Property Built

Built

Year Built: 1951