Skip to content

1 Bree DrTrenton, NJ 08690

Built 1978

Last Sale Price
$234,500
Last Sale Date
Jun 29, 2001

Property Information

Block1841
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,500
31%
Improvement Value:$201,400
69%
Total Assessment$291,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,287+6.7%
2024$9,641+1.2%
2023$9,525+6.5%
2022$8,941+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$234,500
DeedBook 4083, Page 131

Property Built

Built

Year Built: 1978