Skip to content

4 Lisa CtTrenton, NJ 08690

Built 1964

Last Sale Price
$59,900
Last Sale Date
Jan 19, 1979

Property Information

Block1845
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class17
Description1S F G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,900
36%
Improvement Value:$158,300
64%
Total Assessment$246,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,676+6.7%
2024$8,132+1.2%
2023$8,034+6.5%
2022$7,541+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$59,900
DeedBook 2093, Page 928

Property Built

Built

Year Built: 1964