Skip to content

7 Lisa CtTrenton, NJ 08690

Built 1969

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2018

Property Information

Block1845
Lot8
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,499
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,800
35%
Improvement Value:$158,700
65%
Total Assessment$243,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,581+6.7%
2024$8,043+1.2%
2023$7,945+6.5%
2022$7,458+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$156,500
DeedBook 3212, Page 216

Property Built

Built

Year Built: 1969