Skip to content

34 Fleetwood DrTrenton, NJ 08690

Built 1958

Last Sale Date
Aug 25, 1997

Property Information

Block1846
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,400
44%
Improvement Value:$107,900
56%
Total Assessment$193,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,562+7.0%
2024$6,135+1.3%
2023$6,057+6.8%
2022$5,671+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958