Skip to content

26 Fleetwood DrTrenton, NJ 08690

Built 1958

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Jun 9, 1998

Property Information

Block1846
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,245
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,500
39%
Improvement Value:$131,300
61%
Total Assessment$215,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,355+6.9%
2024$6,878+1.3%
2023$6,792+6.8%
2022$6,360+2.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$140,000
DeedBook 3389, Page 289

Property Built

Built

Year Built: 1958