Skip to content

76 Miry Brook RdTrenton, NJ 08690

Built 1992

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 4, 2015

Property Information

Block1856
Lot34
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,743
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,700
30%
Improvement Value:$203,100
70%
Total Assessment$290,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,248+6.7%
2024$9,605+1.2%
2023$9,489+6.5%
2022$8,907+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$192,500
DeedBook 2970, Page 154

Property Built

Built

Year Built: 1992