Skip to content

74 Miry Brook RdTrenton, NJ 08690

Built 1992

Last Sale Price
$202,530
Last Sale Date
Oct 14, 1992

Property Information

Block1856
Lot35
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,000
28%
Improvement Value:$236,800
72%
Total Assessment$328,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,587+6.7%
2024$10,860+1.2%
2023$10,729+6.5%
2022$10,071+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$202,530
DeedBook 2622, Page 240

Property Built

Built

Year Built: 1992