Skip to content

30 Mario DrTrenton, NJ 08690

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 24, 2004

Property Information

Block1867
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,200
38%
Improvement Value:$139,000
62%
Total Assessment$224,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,901+6.7%
2024$7,405+1.2%
2023$7,316+6.5%
2022$6,867+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964