Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Norway Ave(Block 1896 Lot 1)Trenton, NJ 08629
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 2014
Property Information
Block1896
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page107
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.16
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$18,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $655 | +6.6% |
| 2024 | $614 | +1.2% |
| 2023 | $607 | -3.3% |
| 2022 | $627 | +2.7% |
Property History
No events match the selected filters.